Pánevní dno

13.08.2018

Pánevní dno:
Cvičení první a druhé je na videu skoro neviditelné a potřebujete na něj mít klid a dostatek času.
1.cvik:
Leh na zádech, pokrčené nohy v klenou, podložte si hlavu ručníkem a uvolněte krk a ramena. Dlaně si položte do spodní části břicha, do třísel. Dýchejte do spodní části plic, až do břicha a úplně až do rozkroku. Hluboce, volně bez stahování svalů. Vnímejte, co se děje při dýchání v dolní části břicha.
Mezi kostrčí a stydkou sponou - můžete si je nahmatat, se nachází pubococcygeus sval (dále PC sval), který jemně stahujeme. A to tak, že si představíte, jak jemně přibližujete kostrč a sponu stydkou k sobě. PC sval je taková gumička mezi těmito body. Hýžďové a břišní svaly jsou uvolněné. Nádech a s výdechem PC sval jemně stáhneme. Cvičíme uvnitř po dobu 2 minut a 4 minuty odpočíváme, v pozici, při které si opíráme kolena o sebe. Cvik můžete cvičit během dne i v jiných pozicích.
Cvik 2:
Bioenergetický cvik pro oblast pánve:
Leh na zádech, pokrčené dolní končetiny v kolenou. Otevíráme kolena od sebe k sobě. S nádechem od sebe a s výdechem k sobě. Nezadržujte dech. Představujte si motýlí křídla. Čekáme na pohyb, kdy svalstvo automaticky začne jít do vibrace klepáním. Nespěchejte. Po půl až jedné minutě začíná jemné chvění nohou a uvolňuje se teplo. Ještě pohyb zpomalte. Cvičení ukončete, jakmile je vám nepříjemné. Cvičit tento cvik můžete kdykoliv. Uvolňuje blokády v pánvi, pánevním dnu.
Cvik 3:
Posilování spodní části těla se zapojením svalů pánevního dna:
Leh na zádech a nohy položte na velký míč nebo židli. Ruce podél těla. Nadechněte se do PC svalu a s výdechem zpevněte tělo. S dalším nádechem a zvedejte obratel po obratli pánev nahoru. S výdechem pokládejte, obratel po obratli, páteř dolů, pánev se položí jako poslední. Cvik opakujte 10x, postupně můžete zvýšit opakování 10x/3 série za sebou.