I. Pravidla.

Přemýšlela jsem dlouho jak začít...

Vztahy, láska, sex jsou široké pojmy. Příběhem, radou nebo vlastní zkušeností? 

V první řadě: vztah, sex a vše v něm nemůže fungovat pokud jeden z partnerů není sám se sebou po nějaké stránce v pohodě a není otevřená komunikace o všem. Také mám za sebou randění s klukem, který byl ze mě úplně paf a po pár měsících mi řekl, že jeho ego mě nezvládá. V tu chvíli se z prima randění stal boj a snaha mě srážet. Super, prima - nepovedlo se. Ne proto, že si také jako každý člověk nejsem vědoma svých chyb. Bože jasně, nikdo nejsme dokonalý, a tak jak musím mít doma ultra pořádek a vše musí vonět :-), tak v mém autě je mi občas do pláče a to opravdu! Prostě vše ohledně auta mě neba. A taky si myslím, že i když zvládnu téměř vše, tak jsou věci, které by holka měla a neměla delat. 

Takže proč blog o vztazích? Jsou naší denní součástí ve všem a všude. Máme vztah s knihou kterou čteme, jídlem které jíme, prací, kolegy, přáteli, domácím mazlíčkem i s klukem s kterým si třeba jen píšeme - je tam už nějaký vztah. Vztahy jsou odrazem nás samých, vše co přitahujeme - zrcadlíme.

 Vlastnosti...Názory...Vztahy... A tím se dostáváme na můj první příspěvek tady. 

 PRAVIDLA- jedno z hlavních pravidel šťastného vztahu jsou pevná pravidla a mantinely. Žijeme v úžasné době, kdy si pravidla můžeme v každém páru nastavit podle svých potřeb a spokojenosti, ale pokud si hned na začátku neřekneme své potřeby, přání k tomu abychom byli šťastní, nelze pak očekávat šťastný vztah a domácnost. Nelze si za rok vyčítat: ty neděláš to, ty děláš tamto. Hned na začátku jste oba věděli do čeho jdete, co očekáváte, co děláte/neděláte, co jste schopni tolerovat a přes co naopak nejede vlak. 

Co potřebujete, co žádáte a přejete si. Všude máte celý život pravidla - doma, ve školce, škole, práci, na úřadech, v přátelství... bez zakladních manťáků to prostě nejde. A na tomto je nejkrásnější to, že si nastavíte pravidla podle sebe, tak abyste byli šťastní oba. A pokud je pro Vás důležité mít 3x denně sex nebo dostávat sms na dobré ráno - noc,  zajít jednou týdně na rande, dostávat maličkosti, překvapení - musíte to říct. Jako vy nejste vědma, on není jasnovidec. 

A holky, jsou věci, které chlapům úplně nesepnou, co si budeme povídat:-)))

 A i když se za ty roky měníme, posouváme, vyvíjíme - jádro člověka zůstává vždy stejné. Pokud někdo nežehlí - žehlit nebude - nebudu:-) Pokud je někdo magor na úklid, bude i za 10 let. A pokud jste se dostali do fáze kdy nejste schopni něco dále respektovat nebo nemít, nebo Vás to dokonce trápí hned na začátku a víte, že to není to pravé ořechové, tak neztrácejte čas - nemá to cenu. Protože to co jste schopna tolerovat na začátku, tak přesně proto přijde za pár měsíců/ let ten rozchod, kdy prostě nebudete mít sílu dále to respektovat a přehlížet. Není nic zlého na tom říct: "ráda jsem Tě poznala, bylo to fajn, ale každý z nás jsme z jiného světa, nebo máme jiné potřeby." Každý máme na světě někde někoho kdo je pro nás vyrobený, dá nám a budeme s ním mít vše, co třeba jiným přijde nenormální a jemu naprosto super. 

Jen si přejte, věřte, žádejte, dejte sobě i vztahu to nejvíc.

 Vždyť to děláte pro Vás dva. Takže základní slovo happy vztahu - PRAVIDLA. Příště Vám sem hodím něco o pravdě a slibech...

pusy všem, s láskou M.E.G