XIX. ROZCHODY

Rozchody jsou bolestivé a měly by byt soukromé...

Měly by být jako začátek vztahu o dvou, ne o 3 nebo celém městě...

Už jen z respektu k druhému.

Už jen za ty krásné chvilky které jsou za námi.

Rozchody.

Proč hledáme vysvětlení/odpovědi?
Hledáme útěchu/lék na zlomené srdce?


Ano, je to vždy pro jednu ze stran velice bolavé období... někdy to přijde po dlouhé vleklí krizi jako vysvobození, někdy jako rána z čistého nebe. V knihovně jsem zjistila kolik literatury, návodů na tohle téma je... Já na tohle potřebuji jen všechny odpovědi... Vlastní zpracování, moje holky, šampaňské, náruč a lásku těch co mě nikdy neopustí... A to nejdůležitější - čas.
Každý rozchody prožíváme jinak, každý je jiný... Je to zlé období plné otazek: "dá se můj vztah ještě zachránit? Zůstat nebo odejít? Co se stane když zůstanu a co když odejdu? Dokážu být bez něj? Je vážně naše doba trvanlivosti u konce?" a mnoho dalšího na co potřebujeme každý z nás odpověď...
Já po 3 letech vztahu, po rozchodu a odpískání veškeré budoucnosti včetně svatby atd. plakala 3 dny... Pak přišlo pondělí ráno a já necítila nic... Jen klid... Po tom všem jen 3 dny? Ano.


Pak jste s někým týden a trpíte další měsíc... Krátké lásky jsou všeobecně ty nejbolestivější... Proč? Snad protože se vše stalo moc rychle - od startu po cíl... Snad protože si říkáte "tolik se nestihlo, co by se mohlo atd.." a jednoduše kniha je nedopsaná.
Důležitý fakt je taky ten proč k rozchodu dojde... Šla jsem na průzkum... 


PROČ, ZA CO, KDY ROZCHOD A KOPAČKY?


- opustila mě kvůli jinému - svině

- opustil mě kvůli opaku mě a týden předtím se mnou vybíral jména pro děti a vyznával mi lásku - hajzl -má důvěra je v háji.

- opustila jsem ho protože se z něho stal magor který mě stíhal všude

- opustil jsem ji protože hodně pila, pařila a občas si i ráda něco dala. Absolutně materiál do života nepoužitelný.

- opustil jsem ji protože byla bordelářka

- opustil jsem ji protože byla na nic v posteli

- opustila jsem ho protože to chtěl jednou týdně a to je pro mě málo

- opustila jsem ho protože jsem žila s ním a jeho rodinou a GRUPY nemusím

- rozešli jsme se po dohodě, vyprchalo to. Doba trvanlivosti došla.

- opustila jsem ho protože mě miloval moc, až byl mnou posedlý

- opustila jsem ho protože jsem se ho bála

- opustila jsem ho protože nedával najevo lásku a city

- opustil jsem ji protože byla líná/ neakční 

- opustil jsem ji protože jsem ji neviděl jako matku dětí - teď ano, ale za 3 roky neee

- opustil jsem ji protože to byla zlatokopka a milovala mé peníze/ne mě

- opustil jsem ji protože byla špindíra

- opustila jsem ho protože byl klíště, které mě vysávalo

- ROZDĚLILA NÁS DÁLKA

- rosešli jsme se protože každý z nás chtěl něco jiného

- opustil jsem ji protože byla sobecká na všechny a všechno

- rozešli jsme se protože moje ego bojuje s jejím - byla na mě moc dokonalé

- důvod k rozchodu vystihují často i jiná vyřčená slova: gembler - lhář - lakota - kurva

Asi žádný rozchod nejde úplně s úsměvem, ale další důležitá část je jak se rozejdeme. Někdo je na úrovni a hned si face to face řekne co se stalo, co se děje, případně to i rozebere - pak lze zůstat přátelé.

Pak tu máme sms, mail, telefonáty - dost blbé, protože vždy ta strana která dostala kopačky nedostane odpověď - pro stranu dávající kopačky je to pohodlnost a neúcta k tomu s kým žil.

Vnímáte to? Alespoň v jednom z příkladů jste se museli najít, takže je jedno kdo od koho, v jakém věku... Všichni jsme to někdy zažili.


A pak je tu ještě jedna forma rozchodu! Ta nejpodlejší, nejodpornější! TICHO! Bez vysvětlení a pak věta "v Tobě není chyba, to já mám problém..." Jaký? Nevíme co se stalo. Jen víme, že to byla velká láska kterou jsme ale museli v sobě utnout, protože chování jedince který Vám jeden den říká: jsi mé všechno a druhý den nepřijde domů nebo nebere telefon, je na hlavu. Přetečou veškeré hranice morálky, trpělivosti a snad hrdosti... Všichni máme za sebou neopětovanou lásku. Všichni máme za sebou rozchody... A návody na to jak je přečkat nejsou pro každého stejné. Někdo neumí být sám, tak se vrhne do dalšího vztahu. Někdo jako já chce být sám klidně dalších půl roku.

Takže ať se obrátíte na terapeutku, rodinu, přátele, vědmu, kartářku, astroložku - jeden večer - flašku, knihy, čáry, dovolenou, procházku, cvičení - přeji Vám ať si z toho vezme maximum po všech směrech a rychle vykročíte nebo vás někdo navede zpět na tu správnou cestu, protože točení se v kruhu ubližuje a brzdí jen vás...
Nebo se prostě jednoho dne probudíte a zjistíte, že všechna ta bolest, všechna ta tíha, všechno to mučení je pryč... je na ústupu... přijde, ale už jen párkrát za den. Pak jednou denně a pak už si týdny ani nevzpomene a  vše je pryč.... Vezmeme si z toho jen ponaučení a budeme se snažit vyvarovat se něčemu takovému dalšímu!!!

A co je potřeba k slušnému rozchodu? Stačí jen kuráž, slušnost a osobní vysvětlení co se stalo bez toho, aniž by někdo měl hledat chyby tam kde případně nejsou... takže všechny prosím vytrpte si 5-30 min nepříjemného rozhovoru pro důstojný rozchod... Jinak jste za hajzla nebo sviňku a na tohle je karma rychlá a je zdarma! Ukončete vztah slušně ať nezničíte všechno to pěkné co jste v něm zažili nebo co Vám dal... Z některých vztahů si odneseme hodně, z některých téměř nic... ale vždy je tam alespoň malé ponaučení...co už nikdy více nechceme nebo nebudeme opakovat!!!


S láskou všem, pusu M.E.G