XLII. Doba singl, a jak se zamilovat do sebe

Jednou z věcí, které se většina lidi děsí, je být singl. Vlastně žít sám se sebou. Najít svůj návod. Umět se ovládat, rozvíjet. Milovat se. Makat na sobě. Vše si srovnat v hlavě.

Tento blog píši s odstupem času, kdy jsem delší dobu úplně singl.

Tento blog je návodem a motivací, jak pro ženy, tak muže. Doba singl se nikomu nevyhýbá. :-)

 • Po rozchodová fáze:

I když se s partnerem, či partnerkou rozejdete v dobrém, tak si dejte od sebe chvilku pauzu, ticho. Opravdu ne nadarmo se říká, že čas je ten nejlepší lék.

 • Zbavte se doma všeho, co Vám připomíná něco, co bolí.
 • Uložte si někam společné fotky, ale nemějte je v mobilu, kde na ně kdykoliv můžete koukat.
 • Vymažte společné zprávy. Pokud je tedy nepotřebujete, jako důkaz (bohužel i to jsme v naší bandě už měli - a jen jsem nevěřícně koukala a říkala, díky bohu za zprávy).
 • Dopřejte si dobu truchlení. Někomu trvá déle, někomu krátce. Já jsem každý vztah obulela jinak. A paradoxně ten nejdelší a nejintenzivnější nejmíň, protože to prostě vyprchalo. Zatímco z jedné letní lásky jsem se dostávala další půl rok. Příběh nebyl dopsaný. Stane se. Nejlepší škola života.

Díky tomu, že jsem nikdy nevyměnila partnera za rodinu a přátelé, tak tady pro mě byli vždy. Díky bohu za ně.

Asi nemám osvědčený recept, ale vím, co funguje na mě i mé okolí. Zavřít se doma, bulet, koukat na romanťáky, spát. Nepít alkohol. Je to jen horší.

Časem jsem se naučila, že piju jen, když je dobře, a ne jako většina lidí, když je zle. Ničemu tím nepomůžete a druhý den je ještě hůř.

Mluvte, nebo v mém případě, pište. Píšu, píšu vše, co bych chtěla říct, nebo pro Vás celý příběh. Nejlepší terapie.

Když nemáte s kým mluvit, nebo se stydíte, najděte si terapeuta. Mít terapeuta je ve světe zcela normální.

A základ zdraví je mít zdravou duši - být psychicky ok.

 • Když se po pár dnech, týdnech zmátoříte a cítíte, jak ta tíha na hrudníku a křeč v zádech odchází, pusťte se do úklidu.
 • Úklidu bytu, zapalte svíčku, pusťte si muziku, nebo mějte, jako kulisu nějaký vtipný film. Ukliďte šatník, papíry, úklid - plán financí, sociálních sítí, sebe, plánů samu se sebou.
 • Začnu cvičit, začnu chodit na angličtinu, máknu na zvednutí obratu, nebo máknu víc na povýšení, najdu si terapeuta. Jednoduše udělám vše proto, abych sám se sebou byl happy, abych sám na sebe byl pyšný. Dám si cíl, kam dojdu. "Sám". Jasně, za podpory rodiny a přátel, ale bez partnera, takže sám.

Věřte mi, nebo ne. Já si cíle dala. Největší moje cíle jsem si dala na rok 2019 a zatím, co všichni řešili vztahy, já řešila papíry, hypotéku, koupě, rekonstrukci, papíry, pronájem, do toho jsem začala školit instagram, jelikož jsem chtěla podpořit všechny, co začínají a IG je nejefektnější a téměř zadarmo možnost v oblasti PR. To za mě, když jsem začínala nebylo. Časáky, placené reklamy, atd.

Rozjela jsem instagram v plné míře. Charity, moje poslaní a psaní knihy na podporu M.E.G charity.

Věřte, nebo ne, ale makala jsem 15-20 hod. denně. Do toho mini pidi osobní život, kam jsem byla ráda, že jsem dala rodinu a přátele.

Fakt jsem večer padala na hubu a moje poslední myšlenka byla na to, jestli mám chlapa.

Nedělám, nebo respektive snažím se nedělat věci na půl a v tomto období bych do vztahu dala 5% a neužil by si to nikdo.

Můj seznam a plán byl jasný.

Viděla jsem výsledky v práci. Viděla jsem výsledky sama na sobě. Viděla jsem, jak měním názory. Jak na věci pohlížím jinak. Mám vetší a vetší respekt a pokoru, ale zároveň musím mít čím dál, tím vice ostřejší lokty, protože jsem na to sama.

A ono, co si budeme, když holka řídi x chlapů na stavbě, má 4 práce, 60 kg i s postelí a blond vlasy. Co si většina řekne? "Ta to nedá!”, nebo “ Ta na to nemá!”,  nebo “Tu oškubeme."

Nic takového se nestalo. Díky konzultaci, podpoře mé rodiny a holek.

Lidé mě denně chválí. Mé okolí si začalo všímat změn. Moje rodina mě začala více zahrnovat láskou a já si to uvědomila.

To, co dávám, přijímám.

Denně na IG, doma, v práci a celkově ve společnosti.

Moje terapeutka mi vysvětlila, že jsem letadlo. Já prostě nejsem auto, motorka, ani helikoptéra. Jsem to nejrychlejší, největší letadlo. Prostě to jsem já. Nesmím to v sobě potlačovat, nebo se za to omlouvat.

Já jsem ale jiná, vždy jsem byla jiná. "Ano, jsi jiná!" řekla mi. "Jsi úplně jiná, než všichni moji klienti. Jsi jedinečná, jsi osobnost, našla jsi do 30 let své poslaní, svůj dar v rámci charity. Jsi laskavá, inteligentní, přirozená, krásná. Tvá energie je tak silná, že ji nelze odolat, nebo si ji nevšimnout."

"Ano jsi jiná, ale to je tvůj dar. Co by za to zbytek světa dal?!"

A já si to uvědomila. Ano jsem jiná, ale jsem krásně jiná.

Kdo nestihá letadlo, ať stihá auta, vždyť na tom není nic zlého.

Kdo se bojí mé silné energie, ať mi jde raději z cesty, protože bych ho za sebou zase jen vláčela nebo by si na mně honil ego tím, že by se snažil shodit to mé.

Začala jsem se doslovně milovat. Začala jsem milovat mé dlouhé nohy, prsty u nohou, až po kořínky vlasů.

Změnila jsem barvu na více přírodní, protože jsem si řekla, ze přirozená jsem vlastně sama pro sebe nejkrásnější.

Make-up jsem nikdy extra nepoužívala, takže s tím se nic neměnilo.

Cvičila jsem, když jsem cítila, že na to mám sílu, ne proto, abych se kvůli někomu udržovala.

Když jsem měla chvilku volna přidala jsem projekt, nebo se pustila do rozvíjení sebe.

Jasně, že byly dny, někdy večery, kdy mi bylo smutno. Hlavně PMS, nebo když jsem "umírala" na chřipku. Jasný, že je Vám líto, když se sám vezete na kapačku, když se nemáte ke komu přitulit, když si nemáte komu pofňukat.

Ale tento blog jsem začala psát, když jsem noc předtím dávala pro a proti.

Vztah, kde být jen s někým, protože neumím být sama, versus singl.

Co myslíte, že mi vyšlo.

Řešení, řešení, nervy, trápení se ve vztahu proti neskutečné pyšnosti, síle, poučení se, milovaní a občasnému smutnění po sexu a náruči.

 • Takže...

Naučte se být sami. Poznejte sami sebe, dejte si své hodnoty, své přednosti. Rozvíjejte se na svých  cestách, pracujte, pracujte. Nemluvte o tom, konejte.

Ta odměna je nepopsatelně krásná. Víte, co to je? Je to pyšnost sám na sebe. Štěstí se sebou sami. Milovaní se.

Dnes už vím, jaké mám hodnoty, kdo jsem a co chci. Dnes už vím, co dokážu zvládnout. Dnes už za mě mluví práce, výsledky. A toto vše je návod pro mého partnera.

Díky tomu máte úplně jiné hodnoty a víte, že on (ona) tam někde je. Jen čekal(a) na to, až budete hotový. Nebo možná taky na sobě makal.

Každopádně pak je to bez zbytečností, nervů, stresu.

Můžete mluvit bez obalu, bez šifer, bez domněnek. Mluvíte otevřeně. Jasně, ať o tom, co chcete, co cítíte, nebo o sexu.

Proč? Protože se znáte. A víte přesně, co jsou vaše hodnoty.

To BTW platí pro všechny vztahy, ať milostné, přátelské, či pracovní.

 • Takže za mě. Děkuji ti, dobo singl. Byla jsi tou nejlepší školou ze všech škol. Byla jsi hnacím motorem, byla jsi časem jen pro mě, pro mé sny, pro mé plány, pro mé léčení, pro můj rozvoj po všech směrech. Byla jsi jen moje. A já ti za to budu vždy děkovat.

Díky tobě vím, že vztah je krásná věc. Parťák je super, ale ať by nastal znovu konec, zvládnu to.

Díky tobě jsem na sebe pyšná a nemusím nikomu děkovat. Můžu si říct, já to dala a dala jsem to sama.

Díky tobě vím, že, ať by se v životě stalo cokoliv, já bych bez chlapa zabezpečila sebe i děti a případně to s prckem dáme sami a nikdy nebudu odcházet já s holým zadkem, nebo nebudu muset zůstávat ve vztahu kvůli bydlení, nebo penězům.

 • Díky tobě dobo singl jsem si uvědomila, že, i když ten vztah bude, tak sama na sobě budu dál pracovat. Chci mít dál čas pro sebe, pro svou rodinu, pro své přátele. Protože o to více si pak všeho vážím. Budu dál dělat věci, jak cítím, ne tak, jak musím kvůli někomu.

Budu dál dělat vše proto, abych já sama pro sebe byla tou nej verzí a denně si mohla říct: "Jsi dobrá, jsem na tebe pyšná, nebo jen, jsi opravdu krásná." :-))))

 • Až se toto vše naučíte, budete to myslet vážně a stane se to součást vašeho života. Ten správný parťák přijde.
 • Dobo singl, byla jsi občas tvrdá. Byla jsi občas hodně stresující, ale byla jsi nej školou a já ti za to jen děkuji.

A ten dík patří komu? No mně! :-)

P.S. Věřím v každého z Vás, že to zvládnete!

Pusu všem, s láskou M.E.G